Editory

Je známo, že Will Wright má nejraději hry, ve kterých musí hráč nějak projevit svou kreativitu. Mohli jsme se o tom přesvědčit například v sérii The Sims, kde si vytváříme “Simíky”, postavy, kterým následně budeme muset postavit a vybavit byt. Podobně tomu bude i ve Spore, kde si budeme moci podle svých představ upravit živočichy, budovy a mnoho dalšího. Editory tvoří podstatnou část Spore a je dost možné, že se stanou jedním z největších lákadel hry.

 

Systém editorů je velmi dobře propracovaný a dá se říct, že s jejich pomocí budeme moci měnit skoro všechno. Vytvořit si můžeme živočichy, budovy a mnoho dalšího. Při vytváření budeme mít témeř neomezené možnosti, můžeme změnit téměř vše od počtu prstů na nohou, přes délku krku až po počet rukou a očí. S takto širokou nabídkou možností bude velmi obtížné vytvořit úplně stejnou věc, jako někdo jiný.

 

V současné době máme informace o 5 editorech:

  • Editor živočichů – vytváření a editace vlastních živočichů
  • Editor budov – navrhování budov ve vašem městě
  • Editor vozidel – výroba (hlavně bojových) vozidel pro obyvatele vaší země
  • Editor rostlin – tvorba flóry pro vaší planetu
  • Editor terénu – vytváření celých planet

TIP – pokud kliknete na odkaz u stručného popisu editoru, zobrazí se vám podrobnější informace.
Je možné, že se počet editorů do vydání hry ještě změní.

 

Vaše výtvory budete pravděpodobně moci ze hry vyexportovat a sdílet je s ostatními hráči Spore. Bude také existovat centrální server, který bude shromažďovat výtvory hráčů z celého světa a importovat je do hry ostatním. Pak by se například vaše výtvory mohly objevit ve hře kohokoli jiného, třeba na druhé straně planety.

 

Na povrch prosákly také informace o možnosti zhotovení sošky vašeho oblíbeného živočicha. Pokud byste vytvořili něco opravdu hezkého a nechtěli byste se s tím setkávat pouze ve hře, EA vám za několik dolarů vytvoří a pošle jeho sošku. Zatím se neví, jestli se tento plán opravdu uskuteční a i kdyby ano, jestli nebude fungovat pouze v Americe.

 

Překlad: Miro